Bezoektip: Muiderslot

Gisteren bezocht ik met pap het Muiderslot. Het kasteel stond al jaren op onze to do lijst, maar donderdagavond voegden we eindelijk de daad bij het woord en besloten de volgende ochtend richting Muiden te vertrekken.
We hadden mazzel: na de fikse regenbuien van afgelopen week kwamen we na een wandeling door de schattige binnenstad van Muiden in een stralend zonnetje bij het kasteel aan. Een korte wachttijd bij de kassa volgde, waarbij we al een blik van het kasteel op konden vangen. Niet verkeerd toch?
Na het ontvangen van de kassabon konden we bij een speciale automaat tickets halen voor de rondleiding, die elk half uur vanaf de binnenplaats begint. Nog mooi even tijd om buiten rond te lopen en een broodje te eten.
Het was gezellig druk, met opvallend veel kinderen. Meteen werd al duidelijk dat het kasteel daar ook wel enigszins op ingericht is, maar gelukkig is er ook voor volwassenen genoeg te zien.
Na een minuutje of twintig konden we ons melden bij de gids en begon de tour van pakweg een half uur door een aantal volledig ingerichte kamers van het kasteel. De enthousiaste gids betrok de aanwezige kinderen op een erg leuke manier bij de tour en ook de ouderen werden weer een beetje wijzer. Zo komt de uitdrukking ‘met klinkende munt betalen’ uit de tijd van P.C. Hooft, die 38 jaar in het slot woonde. De kinderen kregen een aantal munten, die ze dan op de grond moesten gooien om te horen welke munten echt waren.
Na de rondleiding aten we een hapje bij het Museumcafé en konden we de rest van het kasteel op eigen houtje verkennen. We beklommen de torens (pap en ik hebben beiden hoogtevrees, dus dat ging voetje voor voetje :P) en bekeken de exposities. Mooi opgezet met uitgebreide informatie, helemaal prima dus.
Tot slot maakten we nog een rondje door de tuinen, waarna we via de mooie haven en de schattige huisjes weer bij de parkeerplaats kwamen.
Praktische info
Toegangsprijs volwassenen: 13,50 euro (CJP: 9,00 euro), kinderen t/m 3 jaar gratis, kinderen 4 t/m 11: 9,00 euro. Inclusief rondleiding.
Openingstijden: dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Wel gesloten op bepaalde feestdagen.
Parkeertip: zet je auto neer bij parkeerplaats P2. Dan betaal je maar één euro per uur en loop je in tien minuutjes via een mooie route naar het kasteel. Veel beter dan veel betalen om je auto naast het kasteel neer te kunnen zetten en niets van het stadje te zien. Handige parkeerinformatie inclusief plattegrond van Muiden vind je hier.
Is het kasteel zijn geld waard? Jazeker!
ziet er leuk uit! leuk dat je eindelijk bent geweest!
Nu Slot Loevestein, ook een aanrader!
Haha, daar ben ik in het verleden al een aantal keer geweest ;) Kasteel de Haar in Haarzuilens is ook een aanrader trouwens.
Leuke tip, ik ben er volgens mij heel vroeger geweest samen met mijn ouders.
jaaaa, muiderslot. Ik ben daar een paar maanden geleden geweest. Ik vond het heel leuk.
Vroeger heb ik hier weleens mijn kinderfeestje gehouden. Dat was echt geweldig! Iedereen kreeg zo’n outfit en alles, prachtig!
Pingback: Terugblik mei 2014 | SYLVIA KUIJSTEN
Dit staat ook al zo lang op mijn lijstje, zeker nu ik jouw blog weer lees! En fijn, met Museumjaarkaart gratis!! Snel eens plannen…
Pingback: Diary: trip Maastricht, Artis & ijs | SYLVIA KUIJSTEN